تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - ابتکار و خلاقیت در مهندسی

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

 بنام خداوند جان آفرین            حكیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد             كزین برتر اندیشه برنگذرد

سلام بر همه مهربانان

ابتکار و خلاقیت در مهندسی

 

با توجه به اینکه مهندسی در کشور ما هرچه قدر هم برنامه ریزی شده و منظم باشد ، به علت اینکه شرایط و امکانات مالی ، فنی و تکنولوژی اجرا هیچ وقت ایده آل نمی باشد ، همواره کیفیت و کمیت اجرا دچار نقصان می گردد . شاید همان ضرب المثل ؛ یک روز قیر نیست و یک روز قیفش نیست ، مصداق بارز آن باشد .

علی ایحال ابتکار و خلاقیت در روشهای اجرایی ، یکی از اموری است که همواره از سوی مهندسین بکار می رود تا برخی از این کاستی ها را بپوشاند . 

 

بقیه در ادامه مطلب   

 

همانطور که در تصویر فوق ملاحظه می شود ، برای ساختن یک دیوار حائل یا دیوار خاک مسلح از لاستیک های مستعمل استفاده شده که نمایانگر دو مزیت کاملاً آشکار است :

1-      صرفه جویی در مصرف بتن و آرماتور برای ساخت قطعات بتنی دیوار خاک مسلح .

2-      استفاده از مواد زائد و ضایعاتی که قابل تجزیه نیستند و برای نابودی و یا بازیافت آنها باید هزینه زیادی مصروف گردد و بعنوان یک معضل زیست محیطی در کشور ما همواره جلب توجه می نماید .

در خصوص دیوارهای خاک مسلح همانطور که طراحان و متخصصین امر اشراف دارند ، مسلح کردن خاک حاصل یک سری عملیاتی است که به وسیله آن بتوان چسبندگی و پیوستگی را در خاک بوجود آورد که این نیروهای پیوستگی بر نیروهایی که سعی دارند از هم گسیختگی ای را درگوه های خاکی ایجاد کنند ، برتری یابند . در این صورت می توان گفت که خاک مسلح شده و لغزش و ریزشی در شیروانی ها و گوه های خاکی به وقوع نخواهد پیوست .

در دیوارهای خاک مسلح از قطعات بتنی مسلح و تسمه های آجدار گالوانیزه استفاده می شود و بسته به محل قرارگیری آنها می توان ظاهری چون گلدانی کردن قطعات بتنی برای کاشت گل و درختچه های تزئینی و یا اشکال دیگر برای زیبا سازی نمای این دیوارها را در طراحی ها در نظر گرفت . در چند سال اخیر استفاده صفحات پلیمری مشبک بنام ژئوتکستایل نیز به روشهای مسلح کردن خاک اضافه شده است .

با توجه به آنچه که در مورد دیوارهای خاک مسلح ذکر گردید و با عنایت به تصویر فوق ، با استفاده از لاستیکهای مستعمل که باید هزینه زیادی صرف خارج کردن آنها از چرخه زیست محیطی گردد ، دیوارهای خاک مسلحی ایجاد شده و برای زیبا سازی آنها نیز می توان هر یک از لاستیکها را بعنوان یک گلدان در نظر گرفت و روی آنها را یا رنگ آمیزی نمود و یا با استفاده از مصالح سنگی بنایی به اشکال معماری زیبا تزئین نمود .

این مورد بعنوان یک نمونه ذکر گردید ولی با بکارگیری ذوق و هنر و ابتکار و خلاقیت مهندسی می توان طرح هایی را برای استفاده از ضایعات غیر قابل تجزیه در کلیه امور مهندسی سیویل ارائه نمود . همانطور که اشاره نمودم تنها برای مسلح کردن خاک با استفاده از این ضایعات برگشت ناپذیر ، می توان طرحهای متنوعی ارائه نمود تا خاک مسلح گردد . حتی با همین بطریهای پت جای نوشابه ها که از نظر اینجانب یکی از تهدیدهای جدی زیست محیطی ما می باشد ، می توان طرح هایی ارائه نمود که باعث مسلح شدن خاک گردد .

برای اینکه خوب متصور شوید که ضایعات برگشت ناپذیر محیط زیست ما را با چه مشکلاتی مواجه می سازد ، در زیر دو تصویر را درج می نمایم . با این امید که متوجه باشید که تنها ما حق حیات نداریم و فرزندان و آیندگان این مرز و بوم و کل کره زمین نیز این حق را دارند که زندگی کنند ؛ البته اگر ما برایشان چیزی بنام زندگی را باقی بگذاریم !

 

 

..

+ نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 ساعت 11:04 ب.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی