تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - بر ملا کردن یک راز شعبده بازی با ریاضیات

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

 بنام خداوند جان آفرین            حکیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد             کزین برتر اندیشه برنگذرد

سلام بر همه مهربانان

بر ملا کردن یک راز شعبده بازی با ریاضیات

 

چندی قبل مطلبی در وبلاگ با عنوان «حقیقت شگفت آور دیگری از اعداد » درج نمودم . در این مطلب می خواهم راز یک شعبده بازی یا بعبارتی یک فکر خوانی را با استفاده از آن حقیقت ، بر ملا کنم .

بقیه در ادامه مطلب  برای هرچه بهتر و جالب تر شدن موضوع ، در چهار مرحله این مطلب را با هم انجام می دهیم .

مرحله اول : مروری بر مطلب قبلی .

مرحله دوم : اجرای شعبده بازی یا فکر خوانی قبل از اینکه پی به راز آن برده باشیم و یا شاید افراد تیز هوش پس از اجرای مرحله اول و پشت آن مرحله دوم ، حقیقت موضوع را کشف و مچ فکر خوان را بگیرند و نیازی به مرحله سوم و چهارم نداشته باشند .

مرحله سوم : توضیح مطلب بزبان ریاضی .

مرحله چهارم : اجرای برنامه فکر خوانی پس از انجام سه مرحله فوق و پی بردن به واقعیت این فکرخوانی .

مرحله اول :

مروری بر مطلب قبلی :

یک عدد دو رقمی در نظر بگیرید : مثل AB

AB

مجموع دو رقم را از عدد AB کم کنید :


10*A + B -( A + B ) = 9A                                                                                               

جواب در هر حالت مضربی از عدد 9 است
بطور مثال عدد دورقمی 93 را در نظر بگیرید ؛ در این صورت قسمت راست تساوی برابر است با 81 :

81=(9+3)-9+3*10

که مضربی از 9 است .

مرحله دوم  :

بر روی لینک زیر کلیک کرده و برنامه را اجرا نمائید . یا اینکه به آدرس زیر رفته و آن را اجرا نمائید .

http://www.milaadesign.com/wiz.swf

 مرحله سوم :  

همانطور که در مرحله اول یا همان مروری بر مطلب قبلی توضیح داده شد ، با انجام عملیاتی که برنامه مذکور از شما می خواهد انجام دهید ، نهایتاً به اعداد مضرب 9 و یا بطور کلی به یکی از اعداد   9 ، 18 ، 27 ، 36 ، 45 ، 54 ، 63 ، 72 ، 81  ( 9 عدد ) می رسید . چون هنگامی که به صفحه آخر یا همان صفحه ای که فکر شما خوانده می شود ، وارد می شوید ، شعبده باز با یک روش روانشناسی از شما می خواهد که روی عدد حاصل از عملیات متمرکز شوید و در واقع می خواهد ، فکر و چشم شما به یک نقطه متمرکز شده و از بقیه صفحه غافل شوید . اگر بر خلاف این قاعده عمل کنید و به تمام اعداد مضرب 9 توجه نمائید ، متوجه می شوید که علامتی را که هدف و منظور بازی است و مضربی از 9 است در تمام 9 عدد فوق الذکر به یک شکل و یک علامت هستند . در واقع عدد مورد نظر 9 بار در همان صفحه تکرار شده و برنامه پس از چند ثانیه که شما روی عدد متمرکز شدید ، همان علامت 9 بار تکرار شده را ، پدیدار می کند . اگر مدت بیشتری را برای دقت در این موضوع لازم داشتید ، یک پرینت اسکرین بگیرید و زمان زیادتری به آن توجه کنید .

اما اگر شما چند بار برنامه را تکرار کنید ، می بینید در هر بار تکرار ، نوع این علامت 9 بار تکرار شده ، عوض می شود و این بدین خاطر است که شما پی به منطق برنامه نبرید و برنامه نویس در واقع طوری برنامه را نوشته که هربار بصورت راندوم یک علامت ، بعنوان علامت هادی انتخاب شود .

 مرحله چهارم : حالا با دانستن واقعیت ، یکبار دیگر به برنامه بروید و برنامه را اجرا کنید ( روی لینک آن کلیک کنید ) . این بار چون با دید ریاضی می روید ، مچ می گیرید و چقدر برایتان جالب خواهد بود . این جالب بودن وقتی لذت بخش خواهد بود که خودتان راز آن را کشف کنید . ولی مچ گرفتن آن هم در حد میلیارد ، باعث بدبختی آدم می شود . نصیحتم به شما ؛ هیچ وقت دنبال اینطور مچ گیری ها نروید .

نتایجی که از این برنامه می گیریم :

1-      منطق ریاضی حرف ندارد و یک ریاضی دان به تمام موضوعات پیرامونش به دیده منطقی می نگرد و دنبال کشف حقایق آن است .

2-      رمل و اسطرلاب و .... در علم ریاضیات ناشناخته و غیرقابل استناد است .

3-      هنگامی که از شما می خواهند که روی یک موضوع تمرکز کنید و یا برعکس تمرکز نکنید و روی آن بسیار تاکید دارند ، در اصل موضوع شک کنید و برای امتحان هم که شده ، برخلاف آن انجام دهید و نتیجه را ببینید . اصولاً روش برهان خلف برای اثبات نظریات ریاضی و فیزیک بر همین اصل استوار است .


موفق و سرافراز باشید

 + نوشته شده در دوشنبه 20 تیر 1390 ساعت 05:21 ق.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی