تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - مجری ذیصلاح – قسمت سوم

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود


 بنام خداوند جان آفرین            حكیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد             كزین برتر اندیشه برنگذرد

سلام بر همه مهربانان

مجری ذیصلاح – قسمت سوم

همکاران گرامی توجه داشته باشند که این قسمتی شدن موضوع بخاطر محدودیت حجم مطالب است ، بخصوص وقتی که یک جدول اکسل و یا ورد ، داشته باشیم ، بشدت ظرفیت مطلب بالا می رود و بناچار مطلب آنچنان منقطع می شود که سررشته مطلب از دست تدوین کننده نیز خارج می شود . به هر حال ببخشید و این محدودیت های سرعت و حجم وبلاگ و اینترنت دردی است که بجز ساختن با آن چاره ای نداریم . انشالله که خوب می شود . در اینمورد در خاطرات ناصرالدین شاه خواندم که کاتبش از قول وی نوشته بود ؛ انگشت پایمان درد می کند امروز . بعد مجدداً خودش در ادامه گفته بود : خوب می شود انشالله !

بقیه در ادامه مطلب   * تبصره : ظرفیت مندرج در جدول شماره 4 برای پیمانكاران تشخیص صلاحیت شده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، حداكثر ظرفیت مجاز این دسته از سازندگان می‌باشد و در صورت استفاده بخشی از این ظرفیت در پروژه‌های عمرانی، درصد باقیمانده در جدول شماره (4) بعنوان ظرفیت مجاز باقیمانده قابل اعمال می‌باشد.

تبصره 1 : ملاك تعیین تعداد طبقات مجاز برای دارندگان پروانه اشتغال به كار حقوقی كاردانی، پایه پروانه اشتغال یكی از اعضای هیأت مدیره معمار یا عمران است. به این ترتیب كه دارنده پایه یك تا 6 طبقه روی شالوده، دارنده پایه دو تا 5 طبقه روی شالوده و دارنده پایه سه تا 4 طبقه روی شالوده می‌تواند نسبت به اجرای ساختمان اقدام نماید.

تبصره 2 : هیئت‌های 4 نفره استان در خصوص تغییر ظرفیت و تعداد كار سازندگان حقیقی و حقوقی مندرج در جدول شماره (4) می‌توانند حداكثر تا 30 درصد نسبت به كاهش یا افزایش موارد فوق بنا به مقتضیات استان و به پیشنهاد هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان اتخاذ تصمیم نمایند. در همین راستا و جهت كارشناسی این موضوع و سایر موارد مشابه هیئت‌های 4 نفره استان می‌توانند نسبت به تشكیل كار گروه هیئت 4 نفره اقدام نمایند. تركیب كار گروه مذكور شامل نمایندگان تام‌الاختیار 4 نهاد اصلی عضو به انضمام نمایندگان تام‌الاختیار شورای شهر، بنیاد مسكن و تشكلهای صنفی ذیربط (حسب مورد) و به دبیری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان می‌باشد.

تبصره 3 : اشتغال همزمان سازندگان حقیقی و حقوقی در تعداد كارهای مجاز منوط به بكارگیری فرد دارای صلاحیت اجرا به عنوان رئیس كارگاه به تناسب كار در هر پروژه می‌باشد.

تبصره 4 : اشتغال سوم سازندگان حقیقی منوط به اتمام عملیات سفتكاری كار اول و دوم و یا اعلام تعطیلی كار اول و دوم توسط كارفرما و پس از تأیید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان میسر خواهد شد.

تبصره 5 : حدود صلاحیت و ظرفیت سازندگان انبوه مسكن و ساختمان در بخش اجرا (صلاحیت مضاعف)، براساس جدول شماره (4) تعیین می‌گردد. حداكثر ظرفیت اشتغال به كار سازندگان انبوه مسكن و ساختمان (شخص حقوقی) در بخش اجراء مشروط بر اینكه سرمایه اجرای پروژه طبق دستورالعمل ابلاغی شماره 02/100/16758 مورخ 10/4/86 توسط سازنده تأمین گردد، دو برابر ظرفیت تعیین شده برای مجریان حقوقی در جدول مذكور با رعایت پایه‌بندی مربوطه می‌باشد. همچنین حدود صلاحیت سازنده انبوه مسكن و ساختمان (حقوقی) با پایه یك بدون محدودیت حداكثر تعداد طبقات خواهد بود.

تبصره 6 : سازندگان انبوه مسكن و ساختمان (حقوقی – دارای صلاحیت اجرا) كه متقاضی اجرای پروژه‌ای خارج از ظرفیت اشتغال به كار خود برای یك مقطع زمانی معین باشند در صورتیكه كمتر از 50 درصد ظرفیت اشتغال آنها استفاده شده باشد، مشروط بر اینكه كل‌ آن كار را نزد یكی از شركتهای بیمه‌گر، بیمه كیفیت خدمات ساختمای و مسئولیت نمایند می‌توانند از افزایش ظرفیت اشتغال بهره‌مند شوند.

ماده 5

حق الزحمه سازندگان حقیقی و حقوقی مسكن و ساختمان براساس مواردی از قبیل نوع پیمان، شرح خدمات، مساحت و تعداد طبقات پروژه، مصالح، تجهیزات، وسایل، ماشین‌آلات، نیروی انسانی، مسافت پروژه نسبت به مراكز شهرها، پیچیدگی كار و هزینه‌های بالاسری با تفاهم و توافق طرفین و مفاد قرارداد منعقده تعیین خواهد شد.

ماده 6

سازندگان حقیقی و حقوقی موضوع این ابلاغیه موظفند كلیه مسئولیت‌های اجرای ساختمان را به نحوی كه در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، آئین‌نامه اجرایی و شیوه‌نامه‌های منبعث از آن ذكر شده برعهده گیرند و به كارفرما، مراجع صدور پروانه ساختمان، مراجع كنترل ساختمان، دستگاه نظارت و ناظران و سایر مراجع ذیربط پاسخگو باشند.

در هر كارگاه ساختمانی باید یك نفر رئیس كارگاه كه دارای صلاحیت اجرا باشد به عنوان نماینده تام‌الاختیار مجری بصورت تمام وقت حضور داشته و به كارفرما، مهندس ناظر و دستگاه نظارت معرفی شود. صلاحیت شخص مذكور براساس مبانی تنظیم شده توسط نظام مهندسی ساختمان استان تعیین می‌شود. سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها موظفند حداكثر ظرف مدت دو ماه نسبت به تعیین مبانی و ابلاغ آن اقدام كنند.

ماده 7

کلیه ساختمانها درطول مدت اجرا می بایست دارای مجری و رئیس کارگاه باشند.درصورت فسخ قرارداد،ادامه کارمنوط به معرفی مجری جدید به مراجع صدورپروانه وسازمان نظام مهندسی ساختمان استان می باشد.درهرصورتدرهرمقطع زمانی ،پروژه ساختمانی می بایست دارای رئیس کارگاه باشند.

ماده 8

از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل كلیه ضوابط و مقررات مربوط به بخش اجرا در دستورالعملهای ابلاغی از سوی وزارت مسكن و شهرسازی شامل بخش صلاحیت مضاعف (اجرا) دستورالعمل سازندگان انبوه مسكن و ساختمان به شماره 02/100/16758 مورخ 10/4/86 ، فصل سوم مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (اجرای ساختمان) و دستورالعمل پیمانكاران تشخیص صلاحیت شده توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به شماره 02/100/55099 مورخ 7/11/86 مشمول رعایت ضوابط، مقررات و مفاد این دستورالعمل می‌باشد.

 


+ نوشته شده در سه شنبه 24 خرداد 1390 ساعت 01:44 ب.ظ توسط فرزام کشاورزی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی