تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - طراحی های جالب و خلاقانه تختخواب

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

طراحی های جالب و خلاقانه تختخواب

هر وسیله ای را که در زندگی مان استفاده می کنیم ، برای بهره مند شدن از راحتی و آرامش بیشتر است . بنابراین تا جائیکه ایجاد این آرامش ها به آرامش های دیگرمان مانند آرامش روحی و روانی مان ، صدمه ای نزد ، منطق حکم می کند که اینکار را انجام دهیم . ولی وقتی که قرار باشد برای بدست آوردن این آرامش ها ، آرامش هایی را که واقعاً بدان نیاز داریم ( همان آرامش های روحی و روانی )، خدشه دار کنیم ، بهتر است که از آنها صرفنظر کنیم . بطور مثال اگر بخواهیم که برای تهیه یک تختخواب ، زیر بار قرض و قوله و قسط ، اینکار انجام پذیرد و همواره ذهن و فکر ما را مشغول نماید ، بهتر است روی زمین بخوابیم و دنبال اینگونه آرامش های درجات دوم و سوم نرویم .

بقیه در ادامه مطلب  

 

از این لحاظ آرامش های را دسته بندی کردم که قیمت اینگونه وسایل آرامشی آنچنان زیاد است و با درآمدهای قشر حتی متوسط همخوانی ندارد و نتیجتاً همان می شود که عرض کردم .

اما اگر با یک دید واقع بینانه و واقع گرایانه به موضوع مثلاً همین تختخواب بنگریم ، کاری که برایمان انجام می دهد ، این است که :

1-       تشک محل خواب ما را حدود 30 سانتی متر از کف بالاتر قرار می دهد .

2-      فضایی اختصاصی ایجاد می کند که مثلاً این محل ، محل خواب است و استفاده دیگری از آن نشود .

3-      وقتی که از خواب برمی خیزیم ، فقط کافی است که کمی آن را مرتب کنیم و نیازی به جمع کردن و انتقال رختخواب نیست . در واقع این موضوع شاید مهمترین و مفیدترین قسمت این مزایا باشد . چراکه در هنگام از خواب بیدار شدن ، بعد از یک استراحت طولانی مدت و کامل ( البته اگر زندگی های روزمره فعلی اجازه این چنین کاری را بدهد . اکثراً با قرص های آرام بخش و خواب این جور داروها به خواب می روند ) مدتی طول می کشد تا اعضای بدن برای شروع یک فعالیت روزانه ، آماده شوند و جمع کردن رختخواب هم درست در همین زمان روی مدار قرار گرفتن اعضای بدن ، باید اتفاق بیفتد و این باعث می شود که در شروع یک روز دیگر ، احساس خوشایندی برایمان ایجاد نکند .

از آنچه که در بالا بدان اشاره گردید ، در می یابیم که اگر بتوانیم ، وسیله ای را بعنوان یک تختخواب فراهم کنیم ، برای آرامش و آسایش ما مفید خواهد بود . اما اگر بخواهیم این تختخواب را تعریف کنیم ، خواهیم داشت :

 «تختخواب وسیله ای است که حریمی برای محل خواب ایجاد می کند و این محل را با تغییر ارتفاع ایجاد کردن در کف اتاق ایجاد می کند» .

حالا که وسیله ای بنام تختخواب تعریف شد ، بجای پرداخت هزینه ای گزاف ، می توان آن را خیلی ارزان با یک دید فنی و زیبایی که مطابق سلیقه مان باشد ، خودمان بسازیم . در تصاویری که در زیر می آید ، دقت کنید . هم تختخواب هایی برای منازل گرانقیمت میلیاردی را در تصاویر می بینید و هم تختخواب هایی برای منازل کوچک .

 

البته همین تختخواب هایی که برای منازل کوچک می بینید را اگر بخواهیم بخریم ، قیمت هایی دارند که برق از کله و همه جایمان می پراند . در یکی از این تصاویر تختخوابی با استفاده از همین چوبهای مصنوعی MDF را ملاحظه می کنید که بصورت آکاردئونی است و وقتی که جمع می شود ، بسیار کوچک خواهد بود .  اگر بخواهید خودتان چنین تختخوابی بسازید ، شاید هزینه آنچنانی برای شما نداشته باشد ولی برای امتحان بروید قیمت کنید که یک چنین تختخوابی را چقدر می فروشند . در صورتیکه ساختن آن نه زیاد وقتی می گیرد و نه هزینه آنچنانی در بر دارد . در واقع قیمت زیاد آن باید برای حق اختراع یا ابداع آن باشد که همان سازنده انبوه آن نیز آنرا از روی نمونه ای ، کپی کرده است .

بعلت کوچک شدن مساحت آپارتمانها ، روشهای نوینی ابداع گردیده بنام تختخوابهای تاشو و با نامهای تجاری مثلاً کم جا . که با قیمتهای آنچنانی در بازار فروخته می شود و در کشور ما هم اینگونه تختخواب ها را از روی نمونه های خارجی کپی می کنند . پیچیده ترین آنها را نیز هرکس دید فنی داشته باشد ، خودش می تواند بسازد .

تصاویر را ببینید . شاید از این تصاویر ایده هایی بگیرید برای همه چیز و ....

 


+ نوشته شده در سه شنبه 25 مرداد 1390 ساعت 06:41 ق.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی