تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - مطلبی درباره سد كرج

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

 بنام خداوند جان آفرین                   حكیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد                  كزین برتر اندیشه برنگذرد

  سلام بر همه مهربانان

مطلبی درباره سد كرج

سعید سمیعی  

مطالعات ساخت سد كرج در سال 1328 آغاز و در سال 1336 عملیات احداث آن شروع شد . این سد در سوم آبان ماه 1340 به بهره برداری رسید . خوانندگان توجه فرمایند ؛ 8 سال مطالعات آن طول كشیده و 4 ساله ساخته شده است . این موضوع را در خاطر داشته باشید .

بقیه در ادامه مطلب  

مشخصات سد كرج :

سد كرج بر روی رودخانه كرج ساخته شده است و سطح حوزه آبریزی آن 764 كیلومتر مربع مساحت دارد .متوسط جریان آب سالانه سد كرج 472 میلیون مترمكعب می باشد . این سد در فاصله 63 كیلومتری شمال غربی تهران و در كیلومتر 23 جاده كرج – چالوس قراردارد . طول تاج سد 390 متر ، عرض تاج آن حدود 8 متر ، عرض در كف رودخانه 30 متر ، ارتفاع از كف رودخانه 163 متر ، ارتفاع از پی 180 متر و تعداد دریچه های تخلیه آن 6 عدد می باشد .

 

همانطور كه اشاره كردم در صنعت ساخت و ساز متداول در دنیا ، مطالعات طرح زمان زیادی را بخود اختصاص می دهد ، ولی با توجه به تكنولوژی های اجرایی كه دارند ، زمان ساخت طرح بسیار اندك است . در سالهای 1336 تا 1340 ، مملكت ما تكنولوژی اجرایی خاصی در صنعت ساختمان نداشته است ولی شاهد این موضوع هستیم كه تعداد زیادی از سدهای ما در این دوران اجرا شده اند ؛ از جمله سد دز كه در زمان اجرا ، یك شاهكار مهندسی ساختمان است . البته این سدها توسط شركتهای خارجی ، ساخته شده اند ولی بهر حال در كشوری ساخته شده اند كه فاقد هرگونه امكانات اجرایی و فنی بوده است . چنانچه همكاران محترم فیلمی كه از ساخت سد دز وجود دارد را دیده باشند ، متوجه خواهند شد كه ایتالیایی ها با چه دردسرها و مشقاتی این سد را ساخته اند . نكته جالب توجه در همین فیلم ساخت سد دز ، در این است كه قبل از شروع به ساخت ، آن چیزی كه در واقع بنام تجهیز كارگاه مطرح است ؛ در این پروژه انجام می گیرد . درمانگاه می سازند ، مدرسه می سازند برای بچه های پرسنلی كه قرار است جند سال در ایران بمانند و این سد را بسازند ، بطور خلاصه همه نوع امكان زندگی را برای پرسنل فراهم می كنند ؛ در واقع یك شهرك در دل كوههای زاگرس كه جز از طریق راه آهن ، راه دسترسی دیگری ندارد ، می سازند و پس از آن با فراغت كامل از مشكلات پرسنلی در شرایطی بسیار سخت در دل كوههای سربه فلك كشیده زاگرس ، این سد را می سازند و تجهیزات و توربین های آن را با چه مشقاتی به محل حمل می كنند و پایانی موفقیت آمیز را را رقم می زنند . در شركتهای ساختمانی ما با توجه به پیشرفت تكنولوژی های ساخت و امكانات رشد یافته  ،از 50 سال پیش تا كنون ، تجهیز كارگاه منحصر به استقرار كانكس یا كانكسهایی است كه پرسنل مان را در آنجا اسكان دهیم و یك غذایی را هم به آنها بدهیم و السلام . توصیه ام به كسانی كه فیلم ساخت سد دز را ندیده اند ، این است كه حتماً این فیلم را ببینند .+ نوشته شده در یکشنبه 27 شهریور 1390 ساعت 10:37 ب.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی