تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - مطلبی درباره سد كرج

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

 بنام خداوند جان آفرین                   حكیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد                  كزین برتر اندیشه برنگذرد

  سلام بر همه مهربانان

مطلبی درباره سد كرج

سعید سمیعی  

مطالعات ساخت سد كرج در سال 1328 آغاز و در سال 1336 عملیات احداث آن شروع شد . این سد در سوم آبان ماه 1340 به بهره برداری رسید . خوانندگان توجه فرمایند ؛ 8 سال مطالعات آن طول كشیده و 4 ساله ساخته شده است . این موضوع را در خاطر داشته باشید .

بقیه در ادامه مطلب  

مشخصات سد كرج :

سد كرج بر روی رودخانه كرج ساخته شده است و سطح حوزه آبریزی آن 764 كیلومتر مربع مساحت دارد .متوسط جریان آب سالانه سد كرج 472 میلیون مترمكعب می باشد . این سد در فاصله 63 كیلومتری شمال غربی تهران و در كیلومتر 23 جاده كرج – چالوس قراردارد . طول تاج سد 390 متر ، عرض تاج آن حدود 8 متر ، عرض در كف رودخانه 30 متر ، ارتفاع از كف رودخانه 163 متر ، ارتفاع از پی 180 متر و تعداد دریچه های تخلیه آن 6 عدد می باشد .

 

همانطور كه اشاره كردم در صنعت ساخت و ساز متداول در دنیا ، مطالعات طرح زمان زیادی را بخود اختصاص می دهد ، ولی با توجه به تكنولوژی های اجرایی كه دارند ، زمان ساخت طرح بسیار اندك است . در سالهای 1336 تا 1340 ، مملكت ما تكنولوژی اجرایی خاصی در صنعت ساختمان نداشته است ولی شاهد این موضوع هستیم كه تعداد زیادی از سدهای ما در این دوران اجرا شده اند ؛ از جمله سد دز كه در زمان اجرا ، یك شاهكار مهندسی ساختمان است . البته این سدها توسط شركتهای خارجی ، ساخته شده اند ولی بهر حال در كشوری ساخته شده اند كه فاقد هرگونه امكانات اجرایی و فنی بوده است . چنانچه همكاران محترم فیلمی كه از ساخت سد دز وجود دارد را دیده باشند ، متوجه خواهند شد كه ایتالیایی ها با چه دردسرها و مشقاتی این سد را ساخته اند . نكته جالب توجه در همین فیلم ساخت سد دز ، در این است كه قبل از شروع به ساخت ، آن چیزی كه در واقع بنام تجهیز كارگاه مطرح است ؛ در این پروژه انجام می گیرد . درمانگاه می سازند ، مدرسه می سازند برای بچه های پرسنلی كه قرار است جند سال در ایران بمانند و این سد را بسازند ، بطور خلاصه همه نوع امكان زندگی را برای پرسنل فراهم می كنند ؛ در واقع یك شهرك در دل كوههای زاگرس كه جز از طریق راه آهن ، راه دسترسی دیگری ندارد ، می سازند و پس از آن با فراغت كامل از مشكلات پرسنلی در شرایطی بسیار سخت در دل كوههای سربه فلك كشیده زاگرس ، این سد را می سازند و تجهیزات و توربین های آن را با چه مشقاتی به محل حمل می كنند و پایانی موفقیت آمیز را را رقم می زنند . در شركتهای ساختمانی ما با توجه به پیشرفت تكنولوژی های ساخت و امكانات رشد یافته  ،از 50 سال پیش تا كنون ، تجهیز كارگاه منحصر به استقرار كانكس یا كانكسهایی است كه پرسنل مان را در آنجا اسكان دهیم و یك غذایی را هم به آنها بدهیم و السلام . توصیه ام به كسانی كه فیلم ساخت سد دز را ندیده اند ، این است كه حتماً این فیلم را ببینند .



+ نوشته شده در یکشنبه 27 شهریور 1390 ساعت 11:37 ب.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |



دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزی



منوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازه



نویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11



صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11




عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانه



آرشیو


فروردین 1392 1



مرداد 1391 1



تیر 1391 4



خرداد 1391 1



اردیبهشت 1391 8



فروردین 1391 8



دی 1390 2



آذر 1390 4



آبان 1390 5



مهر 1390 3



شهریور 1390 13



مرداد 1390 11



تیر 1390 11



خرداد 1390 16





آمار وبلاگ







تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :





طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه




با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی