تبلیغات
شرکت ساختمانی کامور - تخلف شهرداری در ریزش اخیر ساختمان

شرکت ساختمانی کامور

توانا بود هرکه دانا بود

بنام خداوند جان آفرین                   حكیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد                  كزین برتر اندیشه برنگذرد

  سلام بر همه مهربانان 


مجلس قانون نظام مهندسی را مطالبه نكرد/تخلف شهرداری در ریزش اخیر ساختمان


خبرگزاری فارس: رئیس سازمان نظام مهندسی با بیان اینكه از سال 74 تاكنون اجرای قانون نظام مهندسی از سوی مجلس مطالبه نشد گفت: ریزش ساختمان در منطقه 17 تهران به دلیل معرفی نشدن یك مجری ذیصلاح از سوی كارفرما بوده كه جزء تخلفات شهرداری تهران است.
خبرگزاری فارس: مجلس قانون نظام مهندسی را مطالبه نكرد/تخلف شهرداری در ریزش اخیر ساختمان

سید مهدی هاشمی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه پیاده سازی نظام جامع بیمه های تخصصی مهندسی ساختمان و شهرسازی به خبرنگار اقتصادی فارس گفت: از سال 74 تاكنون كه قانون نظام مهندسی مصوب شده اما اجرای این قانون از سوی مجلس مطالبه و بی تاثیر نشده است.

بقیه در ادامه مطلب 

وی ادامه داد: در این قانون بحث شناسنامه دار كردن و بیمه كردن ساختمانها گنجانده شده است و از آنجا كه مجلس وظیفه داده است.

هاشمی خاطرنشان كرد: مجری قانون نظام مهندسی و مسوول و محور اصلی آن وزارت مسكن و شهرسازی سابق و وزارت راه و شهرسازی كنونی است كه در این جا هم به طور جدی پی گیری و مطالبه ای صورت نگرفته است.

وی با بیان اینكه در 99 درصد حوادثی كه در كشور در خصوص ریزش ساختمان ها صورت می گیرد بر روی آنها هیچ اعمال قانونی نشده است تاكید كرد: در خصوص ریزش اخیر ساختمانی كه در منطقه 17 تهران رخ داده باید عرض كنم كه در این مورد موضوع اصلا گودبرداری نبوده بلكه یك متر پی كنی شده بود.

هاشمی افزود: متاسفانه در این ریزش اخیر متوجه شدیم كه ساختمان مجاور مسجد، مجری ذیصلاح نداشته است در حالیكه باید كارفرما یك مجری ذیصلاح معرفی می كرد تا پروانه ساخت صادر می شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی كشور ادامه داد: وقتی پروانه ساخت صادر شده اما مجری ذیصلاح معرفی نشده است پس شهرداری تهران تخلف مرتكب شده است هر چند ما به دنبال مقصر این قضیه نیستیم و تعیین كننده مقصر بر عهده مراجع قضایی و ذیصلاح است.

*250 مورد تخلف به شهرداری ارائه شده اما یك جواب هم ارائه نشد

هاشمی گفت: نظام مهندسی استان تهران و ناظران این سازمان در سال گذشته 250 مورد تخلف ساخت و ساز را به شهرداری اعلام كردند اما یك پاسخ هم از سوی شهرداری در این خصوص ارایه نشد.

وی با بیان اینكه نظام مهندسی مجری نیست گفت:  مهندس ناظر موظف است مشكل را منعكس كند و طبق قانون شهرداری موظف است از خطرات احتمالی پیشگیری كند.


+ نوشته شده در جمعه 29 اردیبهشت 1391 ساعت 05:25 ب.ظ توسط سعید سمیعی نظرات |دریاره وبلاگ

این وبلاگ برای معرفی شرکت کامور ایستا سازه ؛ شرکتی با موضوع ساختمانی و پیمانکاری و مجری حقوقی با توانائیهای کاری در بخش صنعت ساختمان و کلیه کارهای سیویل ، بازسازی و مقاوم سازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نماسازی در ساختمانهای مسکونی و اداری و همچنین اجرای پروژه های صنعتی بویژه صنایع غذایی و دارویی می باشد . این وبلاگ صرفاً برای تبلیغ شرکت کامور ایستا سازه ایجاد نگردیده است . بنا به اعتقاد مدیران شرکت ، هرچند هدف اصلی شرکت ایجاد شغل و کسب درآمد می باشد ولی رسالت حرفه ای حکم می کند که در راستای آموزش و انتقال دانش و تجربه به دیگر دوستان و همکاران نیز گامهایی برداشته شود . در این راستا در لابلای مقالات تبلیغی و گزارش های مربوطه ، مقالاتی در رابطه با فنون و روشهای نوین اجرا و اطلاعات صنعت ساختمان و سیویل از اقصی نقاط دنیا و همچنین روشهای اجرایی و مدیریتی و فنی کارهای مرتبط برای کمک به همکاران و دانشجویان رشته مهندسی عمران و سایر رشته های مرتبط ارائه خواهد شد . با این امید که توانسته باشیم در این راه گامی هرچند اندک برداشته باشیم و مقبول خاطر افتد .

مدیر عامل : سعید سمیعی

رئیس هیئت مدیره : فرزام کشاورزیمنوی اصلی

صفحه نخست


ایمیل شرکت کامور ایستا سازهنویسندگان

سعید سمیعی 71
فرزام کشاورزی 11صفحات خاص


موضوع مطالب

دکوراسیون داخلی 10


وزارت مسکن و شهرسازی 8


سازمان نظام مهندسی 10


مجری حقوقی 12


پیمانکاری 20


مهندسی عمران 50


مهندسی تاسیسات مکانیکی 11


مهندسی تاسیسات برقی 11
عناوین آخرین مطالب


پیوندها


پیوندهای روزانهآرشیو


فروردین 1392 1مرداد 1391 1تیر 1391 4خرداد 1391 1اردیبهشت 1391 8فروردین 1391 8دی 1390 2آذر 1390 4آبان 1390 5مهر 1390 3شهریور 1390 13مرداد 1390 11تیر 1390 11خرداد 1390 16

آمار وبلاگتعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

طراح قالب : بخش کامپیوتر شرکت کامور ایستا سازه
با این امید که از مطالب این وبلاگ بهره مند شوید


موسیقی